30 jaar Chinese geschiedenis in 3 uur
Regisseur: Wang Xiaoshuai - Wang Jingchun, Yong Mei - China - 2019 - 3 uur 5 minuten

Twee gezinnen groeien samen op tijdens de revolutionaire hervormingen in China. Hun wegen scheiden na het verlies van een kind tijdens een tragisch ongeluk. Te midden van een land in ontwikkeling blijken families, vriendschappen en liefde ook aan veranderingen onderhevig te zijn. Hoewel de beide gezinnen na al die jaren uit elkaar zijn gegroeid, is hun zoektocht naar de waarheid en drang naar verwerking van de tragedie altijd hetzelfde gebleven.

Regisseur Wang Xiaoshuai maakte van ‘So Long, My Son’ een aangrijpende epische vertelling die ons op sleeptouw neemt door de Chinese samenleving vanaf de jaren ’80 tot op heden.

Zowel de hoofdacteur als -actrice werden op het filmfestival van Berlijn bekroond met de Zilveren Beer, en op het Internationaal Film Festival van Brussel won de film onlangs de Grote Prijs.

SPEELTIJDEN