Zondag 26 april is het Dag van de Paardenbloem. In Nederland wordt deze dag sinds 2020 jaarlijks op de laatste zondag van april gehouden om aandacht te vragen voor deze superfunctionele plant. Wist je bijvoorbeeld dat er in Nederland al fietsen rijden met fietsbanden gemaakt van de wortels van paardenbloemen?

Dandelion’s Odyssey is een visueel verbluffende, woordloze animatiefilm van de Japans-Franse regisseur Momoko Seto. In deze epische natuurfabel volgen we vier paardenbloempluisjes die, na de vernietiging van de aarde, op een interplanetaire reis belanden. Via een zwart gat komen ze terecht op een bevroren planeet waar langzaam nieuw leven ontstaat. Met een combinatie van timelapse, echte landschappen en minutieus gebouwde sets creëert Seto een fantasierijk universum waarin werkelijkheid en verbeelding naadloos samenvloeien.

Zonder mensen, maar met een meeslepend geluidsontwerp van Oscarwinnaar Nicolas Becker, ontvouwt zich een wonderbaarlijk ecologisch epos. Van fluorescerende zeedieren tot uitvergrote planten en buitenaardse landschappen: Dandelion’s Odyssey is een zintuiglijke filmervaring en een ode aan het kleinste leven, die uitnodigt tot verwondering en een nieuw perspectief op de natuur.