Een spannende speurtocht naar oma’s verleden
Regisseur: Ineke Houtman - Madelief Verelst, Giulia Fleury, Rijk de Gooyer, Peter Blok, Margo Dames - Nederland - 1998 - 1 uur 25 minuten

Madelief krijgt op een dag te horen dat haar oma is overleden. Samen met haar moeder gaat ze naar opa om de begrafenis bij te wonen. In de achtertuin ontdekt ze een huisje dat van haar oma is geweest. Hier vindt ze allerlei mysterieuze spullen en een tekening die in het tafelblad van oma’s bureau staat gekrast.

Op de begrafenis zijn weinig mensen en niemand lijkt echt verdrietig te zijn of praat veel over haar. Na de begrafenis wil Madelief alles weten over oma, maar haar moeder wil er niet over praten en opa zegt ook al niet veel. Het enige dat ze weet is dat oma veel poetste, wel goede kanten had, maar niet echt lief was.

Het is zomervakantie als Madelief bij opa gaat logeren. Aanvankelijk is dat een opgave voor haar, maar naarmate ze opa meer leert begrijpen ontstaat er een bijzondere band tussen opa en Madelief. Madelief ontdekt dat opa, soms knorrig kan zijn maar ook dat je met hem kan lachen en dat er in de verwilderde tuin een oud tuinhuisje van oma is geweest. Het huisje ligt vol met boeken en oude landkaarten. Was oma soms een ontdekkingsreiziger?
Samen met haar vriendje Micha gaat de nieuwsgierige Madelief op ontdekkingsreis en ontrafelt zij stap voor stap het geheim van oma.

De film is, net zoals de televisieserie Madelief, gebaseerd op het gelijknamige boek van Guus Kuijer. Een uitstekende jeugdfilm,gemaakt in 1998 door Ineke Houtman met geweldig spel van de jonge Madelief Verelst en van Rijk de Gooyer, die er een Gouden Kalf voor kreeg.

Opa’s en oma’s hebben gratis toegang. Wel reserveren!

SPEELTIJDEN