Waargebeurd drama over Nieuw-Zeelandse schaakkampioen
Regisseur: James Napier Robertson - Cliff Curtis, James Rolleston, KirkTorrence, Xavier Horan, Miriama McDowell - Nieuw-Zeeland - 2014 - 2 uur 4 minuten

Dit krachtige drama vertelt het indrukwekkende en zeer bewogen levensverhaal van Genesis Botanie, een in 2011 overleden Nieuw-Zeelander met een bipolaire stoornis.
Als Potini na zijn ontslag uit de kliniek (hij is manisch depressief) op straat komt te staan, vindt hij onderdak bij het gezin van zijn broer. Hier treft hij een milieu dat is vergeven van criminaliteit en uitzichtloosheid.
De zachtmoedige Genesis kan hier totaal niet mee omgaan en zoekt zijn heil in het buurthuis. Hij trekt zich het lot aan van de groep kinderen die hier dagelijks rondhangt en besluit hen schaken te leren. Met liefde en aandacht probeert hij de kinderen via het schaakspel eigenwaarde te geven. Uiteindelijk mag de hele groep meedoen aan een nationaal schaaktoernooi.

The Dark Horse is een film van de jonge regisseur James Napier. De rol van Genesis Potini wordt gespeeld door Cliff Curtis die eerder te zien was in Whale Rider(2002) en Once Were Warriors (1994)

SPEELTIJDEN